Dynamics CRM 2016 – Word Template Özelliği

Dynamics CRM 2016 – Word Template Özelliği

Dynamics CRM 2016‘nın yeni özellikleri sayesinde mevcut verilerinizi döküman haline getirmek çok daha kolay. CRM verinizi Word Şablonları ile Microsoft Word’e aktarabilir, üzerinde değişiklik yapabilir, dilediğiniz gibi hazırlayıp kaydedebilir ve görüntüleyebilirsiniz.

Teklifler, Siparişler, Faturalar, Ürünler’de bulunan formlar gibi Menü-> Satışlar içerisinde bunulan Müşteriler, Satışlar, Yardımcı Malzemeler, Pazarlama ve Hedefler’in içerisindeki formlarda Word Şablonlarını kullanabilirsiniz.

10 adımda Dynamics CRM 2016’da Word Template Oluşturun:

1- Ayarlar sekmesinden Şablonlar’ı seçin.

dynamics crm word template

2- Şablonlar içerisinden Belge Şablonları’nı seçin. Açılan sayfada yeni bir şablon oluşturun.

microsoft dynamics word template

3- Word Şablonu’nu seçin. Varlığa göre filtre uygula kısmından şablonu oluşturmak istediğiniz varlığı seçip Varlık Seç’e tıklayın.

microsoft dynamics crm word

4- Açılan yeni sayfada ilişkili varlıkları seçip Şablonu İndir’e tıklayın.

microsoft dynamics crm word

5- İndirdiğiniz şablonu Word dosyası olarak açtığınızda Developer tabı görünmeyebilir. Bunun için Word dosyasından Dosya-> Seçenekler’e tıklayın ve açılan ekrandaki Customize Ribbon’u seçtikten sonra Developer seçeneğini işaretleyin.

microsoft dynamics crm word template developer

6- Developer sekmesinde XML Mapping Pane’e tıklayın. Dökümanın sağında XML Mapping Pane bulunuyor. Custom XML Part olarak urn:microsoft-crm/document-template/quote/1084/ seçtiğinizde Teklif varlığının var olan alanlarıgelecektir.

dynamics crm word template

 

 

 

 

 

 

7- İstediğiniz alanın üzerine gelip sağ tıkla Insert Content Control’ü seçin.
crm word template

8- Oluşturduğunuz şablonu Dynamics CRM’e yüklemek için Belge Şablonları içerisinden Şablonu Yükle’ye tıklayarak yükleyebilirsiniz. Açılan ekranda göz atın linkine tıklayıp Word Şablonunu ekleyebiliriz.

dynamics crm word template

dynamics crm word template

9- Word Şablonları-> Oluşturduğunuz Word Şablonu şeklinde tıklayarak ilerleyin ve ilgili Teklif’e ait Word Şablonu’nu indirin.

dynamics crm word template view

10- Word Şablonu’nu görüntüleyebilir, üzerinde değişiklik yapabilir ve kaydedebilirsiniz.

microsoft dynamics crm 2016 word template