SharePoint ve Nintex Workflow ile Proje Yönetiminde Verimlilik

SharePoint ve Nintex Workflow ile Proje Yönetiminde Verimlilik

Şirketler için para ve kaynak tasarrufu yapmanın en iyi hızlı yollarından birisi verimliliği arttırmaktır.

İş verimliliğini arttırabileceğimiz alanlardan projeler ise şirket çalışanlarının günlük görevleri arasında yönetilmesi gereken bir süreçtir. Pazarlama, mühendislik, insan kaynakları veya operasyon ekibi farklı projeleri yönetiyorlar; görevleri bazen bir kampanya bazen de A’dan Z’ye bir vaka yönetimi olabiliyor.

Bir çok firmada projeler halen kurumsal süreç olarak yönetilmese de bu firmada projelerin yapılmadığı anlamına gelmiyor, sadece proje yönetimi için spesifik bir BT altyapısı bulunmaması proje yönetiminin standart ve kurumsal bir süreç olarak tanımlanmasını zorlaştırıyor.

Genellikle karşılaşılan durum, firmaların kurumsal kaynak planlama sistemlerini proje yönetimi için kullanma çalışmaları ancak pratikte firma çalışanlarının projelerde email ve excel tablolarını kullanmalarıdır.

Proje yönetiminde email ve excel tabloları ne kadar verimli olabilir? Kullanıcı hatasına bağlı sorunların ve saatlerce süren kontrollerin çalışanların gereksiz vakit harcamasına neden olduğu bilinen bir gerçek.

Peki, Proje Yönetimi için geliştirilmiş ve şirketin iş süreçlerine adapte edilmiş iş akışları olsaydı nasıl olurdu?

Nintex Workflow ve SharePoint ile Proje Yönetimi

Microsoft SharePoint gibi şirketlerin kurum içi bilgi sistemleri (intranet), iş verimliliğini arttıran döküman yönetimi için uygun bir çözümdür. Ancak şirket yöneticileri ve karar vericiler çoğunlukla seyahatte veya toplantılarda oldukları için intranete giriş yapıp projelerin ilerleyebilmesi için gerekli olan onayları veremeyebiliyorlar. Sistem üzerinde projelerin mevcut durumunu görüntülemek ve gerekli onayları verebilmek için mobil uygulamalara gerek duyuluyor.

Nintex Workflow, firmaların süreçlerini otomatize eden kolay ve hızlı bulut tabanlı bir platform çözümüdür. Kamu ve özel sektörden aralarında Fortune 500’den onlarca firmanın da bulunduğu 5000 kurumda Nintex ile tasarlanmış milyonlarca iş akışı kullanılıyor. Nintex’in dünyanın lider iş akışı yönetimi firması olduğunu söyleyebiliriz.

Şirket çalışanları proje tekliflerini Nintex Workflow aracılığıyla yöneticilerine gönderebiliyorlar. Yöneticiler ise SharePoint veya Project Server’a giriş yapmaya ihtiyaç duymadan mobil cihazlarından (akıllı telefon, tablet) projeyi görüntüleyip onay verebiliyorlar. Proje yöneticisi ise vakit kaybetmeden projenin bir sonraki adımı için aksiyon alabiliyor.

Kurumsal İş Çözümleri “Bulut”ta

Her geçen gün şirketler maliyet ve zaman tasarrufu açısından daha uygun olan bulut platform çözümlerine geçiş yapıyorlar. Dünyanın en popular ve tanınmış kurumsal çözümlerinden Microsoft Office 365, güvenilir bulut tabanlı eposta, takvim, döküman yönetimi gibi hizmetler sunuyor.

Bulut platformların yaygınlaşması ile birlikte Nintex çözümleri de işletmeler için daha erişilebilir ve uygun maliyetli bir seçenek haline geldi. Nintex Workflow kullanıcıları iş süreçlerinde otomasyon ile işlerini daha verimli yönetebiliyorlar.

Nintex Workflow özellikle proje yönetimi süreçlerinde kullanıcıya ve kuruma büyük avantajlar sağlıyor. Daha fazla bilgi için AGC Yazılım’a mail gönderin biz sizi arayalım info@agcyazilim.com.