Office 2016 ile Gelen Yenilikler

Office 2016 ile Gelen Yenilikler

Microsoft’un mobil uygulamalarla entegre bir şekilde çalışan bulut öncelikli ürünü Office 2016 Word, PowerPoint, Excel, Outlook, OneNote, Project, Visio ve Access dahil olmak üzere Windows işletim sistemi için yeni masaüstü uygulamalarıyla birlikte geldi. Kullanıcılar Office 365 paketini de satın alarak OneDrive, Skype For Business, Delve ve Yammer gibi kurumsal odaklı uygulamaların tam sürümüne sahip olabiliyor.

Yeni işletim sistemiyle gelen Microsoft’un sunum hazırlama uygulaması Sway de Office 2016 uygulamaları arasında yer alıyor. Sway üzerinde oluşturulan sunumlar Powerpoint gibi ek bir dosya olarak değil, çevrimiçi erişilebilir bir yapıya sahip.

Kurumsal ihtiyaçlar göz önüne alınarak iyileştirilen Office 365 ’in öne çıkan özelliklerinden biri de ekip içi çalışmayı kolaylaştırması. Eşzamanlı yazma asistanını Word, Powerpoint ve OneNote masaüstü versiyonlarına uyarlayan Microsoft, Office ve Skype entegrasyonuyla Skype’ın Office uygulamaları içinden kullanılmasını sağlıyor. Farklı ekiplerde çalışan kişilerin bir araya gelmesini kolaylaştıracak şekilde Office 365 Gruplar, Outlook 2016 ile entegre bir şekilde çalışıyor.

Excel‘de kazanç, harcama ve bu harcalamaların nelere yapıldığını görebilmenin yanı sıra seçilen hisse senetlerinin zaman içerisindeki performansı hızla analiz edip karşılaştırmak için yeni şablonlar bulunuyor. Word ve PowerPoint‘te paylaş bölmesiyle, belge kapatılmadan ek veya PDF olarak gönderilebiliyor. OneNote ile çevrimiçi videolar ekleyenerek notlara canlılık katılarak ve içeriğe etkileşim kazandırılabiliyor.

Office 365’i 30 gün ücretsiz olarak kullanmaya başlamak  için tıklayın.